IMG_0427
דנה אלון

דנה אלון

ליווי ואימון אישי ואימון למיתוג

עובדים מהבית או גרים בעבודה?

איך שומרים על גבולות שהלקוחות או הצוות שלנו נכנסים איתנו לחדר השינה או המטבח…


כולנו מתמודדים עם טשטוש הגבולות בחיינו מאז שהטכנולוגיה בכלל והסמארטפון בפרט נכנסו לחיינו. המושג איזון שינה משמעותו מבית/עבודה להרבה מעבר לזה מאחר והטכנולוגיה אפשרה נגישות בכל מקום ושעה. היום יותר נהוג להסתכל על WLB כאיזון בין עבודה וחיים פרטיים.

ואז באה הקורונה… והאתגר נהיה גדול יותר.

כי גם מבלי שתכננו, הפכנו לסניף של העבודה או בעסק בבית יחד עם הילדים שהם סניף של מערכת החינוך, הבעל שהוא סניף של העבודה שלו ועוד ועוד.
המושגים עברו מ- work life balance   לwork life blend-   איך משלבים עבודה מהבית לאורך זמן ושומרים על כל מה שחשוב לארגונים/לקוחות גם מרחוק.

פתאום כל מה שדור Y לחם עליו ודרש אותו ממקומות העבודה עד רבעון ראשון של 2020  כמו גמישות, עבודה מרחוק, אפשרות להוציא את הילדים ממסגרות החינוך כדי לגדל אותם, לצאת לפעילות פנאי, נהיה כורח המציאות כשכולם עברו לעבוד מהבית.
ארגונים ונותני שירות אולצו לתת לו מענה בשינוי וגמישות בדרך העבודה או השירות, מקצה לקצה.

 איך זה נראה?
מנהלים ישיבות מהבית מטבח, חדר שינה, חדר ארונות העיקר למצוא פינות עם הקליטה הכי טובה של הרשת שלא תמיד נראים כמו המשרד בבניין המפונפן שהיינו מגיעים אליו כל בוקר.

והרקע? לעיתים הרקע הממותג של המשרד הופך לרקע הילדים או בעלי החיים שבבית שמתנהלים ברקע במסגרת הנסיבות.


ואחרי המהפכה של מעבר לדיגיטל בצריכה (e-commerce)  ובלמידה (e-learning) השנה הוכיחה
ש-on line working  תהיה הטרנספורציה הבאה ואיתה גם הגדרות מחודשות של נושא האיזון, גיוס והכשרה מרחוק, יצירת מחויבות מרחוק, ניהול מרחוק ועוד ועוד.


יש ארבע רמות של אחריות של איזון : רמה לאומית, ארגונית, ניהולית ואישית
כל התפתחות בעידן המואץ רק מוכיחה לי עד כמה למרות שהכלים משתכללים (או אולי בגלל) האחריות ליצירת גבולות אישיים, עוברת אלינו כפרטים להשפיע על המרחב שלנו גם אם אנחנו עובדים, מנהלים, בעלי עסקים ובכלל

המשימה האמיתית הינה לייצא איזון אישי יצירתי כל פעם מחדש בעולם משתנה.

אז כמה נקודות שיכולות לעזור :

 1. וותרו על המושלמות ועל הlooking good ! אף אחד לא חלם לארח ישיבות צוות או את המנהל או לקוחות בבית האינטימי שלו, אבל זה המצב כרגע. מיצאו את הפינה הכי מאפשרת שלכם בבית, ואת התנאים שיש בידכם, ותשלימו עם המצב שזה חלק ממה שיש היום. אלו התנאים וכולם עושים הכי טוב שאפשר. תחסכו הרבה אנרגיה וסטרס כשתפעלו מתוך המצב הקיים.

 2. לפעמים צריך לעצור כדי לא להישחק- כדי להתנהל בשני העולמות של בית ועבודה, יצרו לעצמכם יום עבודה שלוקח בחשבון הפסקות יזומות.
  כששואלים אתכם איזה יום היום ואתם אומרים: blursday-  תעצרו!
  לנשום, למדיטציה, לאכילה בנחת, להליכה בחוץ.
  מיצאו את המרחב של העצירה אם זה עם עצמכם, עם פרטנר, עם coach או כל מה לעושה לכם טוב.
  עצירה הזו היא טעינת מצברים, חידוד פרספקטיבות, פינה לעצמכם בתקופה של רצף מתמשך.

 3. “מאז שאת בבית, את אף פעם לא בבית” – מיצאו את הגבולות בין להיות בעל/ת המקצוע או העסק לבני משפחה.
  הרבה מזה תלוי בכם. בהגדרת שעות ביומן של זמינות, בתיאום ציפיות מול באי הבית, בפעולות לבד או בזוג שמאפשרות לכם להטעין עצמכם מחדש כדי להיות נוכחים (present) גם בכובע הפרטי.

גבולות בעולם ללא גבולות הוא אתגר משתכלל, והציפיות של הסביבה לנגישות וזמינות מלאות 24/7 מתואמות עם נגישות הטכנולוגיה. איזון הוא בהחלט הדבר הכי דינמי שיש.
והאחריות לייצר אותו בכל פעם ולהגדיר את הגבולות האישיים, מול עצמי, מול העבודה, מול המנהלים, מול המשפחה- בידינו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
Call Now Button דילוג לתוכן